Mám 4,5 roka a narodil som sa s diagnózou achondroplazia. To znamená, že nemôžem vyrásť, ako moji zdraví súrodenci a kamaráti. Mám kratšie ručičky aj nožičky. Kvôli disproporcii telíčka sa mi nožičky vykrivujú do písmena O a budem musieť ísť na operáciu, aby mi napravili deformity. Mávam bolesti v kolienkach aj chrbátiku, ale aj tak sa veľmi teším, že som na tomto svete.
Mojim najväčším snom je stať sa hasičom. Ale bez liečby budem merať len okolo 115-130 cm. Bez liečby budem potrebovať celý život pomoc okolia. Bez liečby môj život nebude nikdy taký aký by mohol byť. Moji rodičia, rodina aj priatelia robia všetko, čo je v ich silách, no liek ktorý by mi pomohol rásť a uzdraviť ma je príliš drahý. Vo veľa krajinách v Európe, dokonca aj v susednej Českej republike je úplne preplácaný a moji český kamaráti sa tak môžu bezplatne liečiť. 
U nás mi už však 5 x zamietli úhradu liečby, preto mojou jedinou nádejou zostali milí darcovia, ktorí by mi čo i len jedným eurom pomohli získať liek Voxzogo a zmeniť môj život. A za to Vám s nesmiernou úctou a pokorou ďakujem.


" Maminka, prečo som taký maličký? Kedy už dočiahnem na kľučku? "

Adamko Monček